Flottabajnokság 2020 – trükkös szelek, remek csaták

A hétvégén az MVM SE rendezésében zajlott a J24 Flottabajnokság Balatonfüreden, amely egyben az idei szezon záró vízi eseménye volt az osztálynak. 9 egység áll rajthoz. Eredmények: 1. El Nino Hun5493 Sailing Team 2. J/spot 3.Django 4.J’Korszak Laurel 5.Budapest Wedding 6.iJroncat sailing team7. Twenty Big 5 8. Jukebox 9. St.James.

Jó kis erős mezőny, a hiányzók közül talán Maki Solo-nak van a legnagyobb alibije, hiszen ő elindult a 20. Szóló Balatonkerülő Nagydíjon és be is húzta a fantasztikus 4. helyet, ezúton is gratula Neki! Viszont itt volt a Jukebox kormányánál az idei 8mOD bajnok Oroszlán Peti is. Talán ennyire még nem fáztunk az idén mint az első versenynapon, 9 fokban, borús időben nem volt vidám vízre szállni, de legalább fújt, mondjuk olyan szeszélyes balatoni módon, mind irányát, mind pedig erejét tekintve. MIndjárt az első rajtnál alig tudott elrajtolni a mezőny, olyan lyukak voltak a szélben mint egy „hálóstáskán” a 80-as évekből. A szokásos szoros bójavételeket és izgalmakat hozták a friss szeles futamok a 290 és 330 fokos, 13-16 csomós szélben. 3 futammal és jó kis fáradtsággal zártuk a napot az első három helyen a J/spot, az Elnino és a J’Korszak állt, de a többiek a Django, a Budapest Wedding, az iJroncat és a Twenty Big is szoros „emberfogásnyira” követték az első napi dobogósokat . A vasárnap napsütéssel köszöntött ránk, a kedvünk is jobb lett. A szél talán mérsékeltebb volt, úgy 8-12 csomós inkább nyugatias. Sipi ezért nem is fukarkodott a pályahosszal az első napi 1600 métert, mindjárt meg is toldotta 400 méterrel. Az első futam hosszú volt és fordulatos, nem voltak kiosztva a szerepek, egy rossz döntés és sok helyet lehetett bukni. A második futamra már gyengült a szél ez még nagyobb koncentrációt igényelt, sőt akik a bal oldalt választották, hogy majd a csőből jön a frissülés azok csalódtak mert igencsak északról jött meg egy jó kis 30-as szélfordulóval, a szezon talán leghosszabb pályafutamán. Az 5. futamot Mikiék húzták be, és ezzel a Flottabajnokság győzelmet is, így a 6. futamra már nem is kellet kijönniük. Azonban az utolsó futamra még a dobogó két maradék fokára több aspiráns is pályázott. A második helyet a J/spot szerezte meg, a Django lett a harmadik, ugyan pontegyenlőség alakult ki az éppen dobogóról lecsúszó J’Korszakkal, de a Django első napon szerzett 3. futamgyőzelmével megelőzte a Motkányosokat. Jó kis hétvége és szezonzárás volt. Gratula a dobogósoknak és elismerés minden indulónak. Többen megtapasztalhattuk, hogy jobb elől menni, mint hátul, de jézni mindenképpen jó, na és van még egy tanulság, hogy akárki, akármit is mond, szép ez a hajó:) és ezt Cserta Gábor – cseropixfantasztikus drón fotói is alátámasztják! Köszönjük Fluck Bencének és az MVM SE-nek a szuper, csapatra perszonalizált meleg pulcsikat, a szép díjakat és a szervezést.