Hercsel Erik kormányzásával a 2022. évi bajnokcsapat a Django

Az évadzáró MVM Flottabajnokság kétnapos Ranglista verseny egyben a mindössze két futamig jutó J/24-es Országos Bajnokság befejezésére is kiváló alkalomnak bizonyult a J24 mezőny részére. A J24 Országos Bajnokságot meggyőző magabiztossággal és három futamgyőzelemmel Hercsel Erik és csapata, Dávid Dániel, Dávid Júlia, Horváth Márton, Pálinkás Mátyás nyerték a tekintélyes létszámú 19 egységből! A dobogó második fokára Farkas Tamás és csapata, Farkasné Nagy Gabriella, Farkas Lilla, Lajos László Gábor és egyesületünk junior Kalóz versenyzője, Kovács-Buna Botond állhattak fel! A bronz érmet pedig Rauschenberger Miklós és csapata, Varjas Sándor, Munka Márton, Pécsváradi Ákos, Péter Tamás, Richter Tamás szerezték meg!

Az évadzáró MVM Flottabajnokság kétnapos Ranglista verseny egyben a mindössze két futamig jutó J/24-es Országos Bajnokság befejezésére is kiváló alkalomnak bizonyult a J24 mezőny részére, hiszen a szombati első versenynapon 10-15 csomós délnyugati szélben 3 futamra is sor kerülhetett, a vasárnapi 12-15 csomós nyugatias szélben pedig ugyan pályarövidítéssel, de éppen kifért a negyedik futam is. Így végül a J24 Országos Bajnokságon 9, a J24 és a 8m OD hajóosztályok Flottabajnokságán pedig 6 futamból került kihirdetésre a végeredmény.

A J24 Országos Bajnokságot meggyőző magabiztossággal és három futamgyőzelemmel Hercsel Erik és csapata, Dávid Dániel, Dávid Júlia, Horváth Márton, Pálinkás Mátyás nyerték a tekintélyes létszámú 19 egységből!🏆 A dobogó második fokára Farkas Tamás és csapata, Farkasné Nagy Gabriella, Farkas Lilla, Lajos László Gábor és egyesületünk junior Kalóz versenyzője, Kovács-Buna Botond állhattak fel!🥈 A bronz érmet pedig Rauschenberger Miklós és csapata, Varjas Sándor, Munka Márton, Pécsváradi Ákos, Péter Tamás, Richter Tamás szerezték meg!🥉

Negyedik helyen zárt Scholtz Imre, Faragó Norbert, Kiska László, Szabó Máté és Bakos Bence!🤝

Az MVM SE elnöke, Fluck Benedek és csapata, Székely-Gyökössy Szabolcs, Fluck Izabella, Kiss Viktória, Kissné Fluck Daniella és Kiss Csaba egy futamgyőzelmet is bezsebelve az előkelő 5. helyen végeztek!🤝

Az MVM SE Junior versenyzői pedig Kovács Attila kormányzásával és id. Aklan György, Ifj. Aklan György, Mucza Milán, Orbán Botond, Pörneczi Bence, Simonyi Levente csapat összeállításban a 6. helyen fejezték be az Országos Bajnokságot és ezzel győzelmet arattak az U25-ös junior korosztályban!🏆

A J24 hajóosztály Flottabajnokságán a dobogón nem volt változás az Országos Bajnokság eredményéhez képest, Hercsel Erik csapata nagyszerű vitorlázással, fölényesen győzedelmeskedett🏆, Farkas Tamás csapata szerezte meg az ezüst érmet🥈 és Rauschenberger Miklós csapata örülhetett a bronz éremnek!🥉A Flottabajnokság versenyét az MVM fiataljai szintén a legeredményesebb junior csapatként az előkelő 6. helyen zárták.” Köszönjük az MVM SE-nek, hogy ilyen remek házigazdája volt az eseménynek, Cserta Gábornak pedig a pompás fotókat! #sailing #mvmse #balaton #j24 #j24sailing #j24class